Objawienie Pańskie – 06.01.2019

  1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kadzidło i kredę można nabyć przed Mszą św. Jak zapowiadaliśmy taca dnia dzisiejszego przekazana będzie  na misje. Jest  to również I niedziela stycznia pod koniec każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszła niedzielę obchodzić będziemy: Święto Chrztu Pańskiego.  To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie do    2 lutego śpiewać będziemy w czasie liturgii jeszcze kolędy.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Msze św. w  tygodniu  odprawiamy – w okresie  kolędowym – tylko o godz. 800, a kancelaria parafialna czynna tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Składamy serdeczne podziękowania  za  ofiary złożone w ostatnim tygodniu (w czasie kolędy)  – na  kościół. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i łaski, Miłujcie się, Mały Gość, Promyczek Dobra, Don Bosko.  

Wczoraj (w sobotę) na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jarosława Detkę lat 43. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu …………