Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz.12.00 modlić się będziemy w  intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój okrągły jubileusz małżeństwa. 15 minut przed Mszą świętą krótki koncert Kolęd w wykonaniu scholii naszej parafii, dedykowany Jubilatom i wszystkim Parafianom.

  1. Jutro w poniedziałek w ostatni dzień roku 2018  na Mszy św. o godz. 800 polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszej parafii w minionym roku. Prosimy również o zgłaszanie imion zmarłych  z Waszych rodzin, którzy zmarli lub zostali pochowani poza parafią. Ich także pragniemy polecać Bogu w tej Mszy św. Już dziś zapraszamy Rodziny tych zmarłych i ich przyjaciół do uczestnictwa w tej Mszy św. O godz.17.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian.
  2. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Prosimy, by rodziny w poszczególnych rejonach kolędowych zorganizowały w swoim zakresie dowóz i odwóz księdza składającego wizytę duszpasterską, tak jak to było w poprzednich latach. Kolędę rozpoczynamy o godz.15.00 a w soboty od godz. 10.00 Prosimy przygotować stół  nakryty białym obrusem, krzyż, świece, księgę Pisma św. wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy. Prosimy zaopatrzyć się w wodę święconą. W okresie kolędy Msze św. w tygodniu tylko  o godz.8.00. Gdyby ktoś z jakichś powodów nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym dniu, może to uczynić w dniu zakończenia kolędy.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok
  • w środę – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • w piątek – przypada I piątek stycznia. W tym dniu okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Ponieważ bezpośrednio przed Świętami odwiedziliśmy chorych naszej parafii dlatego w I piątek stycznia nie będziemy ich odwiedzać. Z racji I piątku nie będzie Kolędy – Wizyty Duszpasterskiej.
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Misji. W czasie każdej Mszy święte – błogosławieństwo kadzidła i kredy. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast w czasie Mszy św. o godz 12.00 i zaraz po jej zakończeniu wystąpi chór „Ministrantów Seniorów” z parafii Św. Krzyża w Kielcach z krótkim koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty

5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się nowy numer Don Bosco