Niedziela18 grudnia 2022 r.

 1. Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś na Mszy św. o godz.8. 00. W pozostałe dni na Mszy roratniej, o godz. 6.00.
 2. W środę, o godz. 00 nowenna do M.B.Cz., a po niej wieczorna Msza św.
 3. W piątek, 23 grudnia – odbędzie się spowiedź przedświąteczna rano po roratach do godz. 8.00 oraz popołudniu od godz. 15.30 do 17.00. Zapraszamy do skorzystania z tej sakramentalnej posługi.
 4. W sobotę, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia roratnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które brały udział w roratach przez cały adwent, oczywiście z planszami wyklejonymi obrazkami. Ze względu na czas wieczerzy wigilijnej, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  * Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Podtrzymujmy wszelkie tradycje i zwyczaje, to też wspaniała i niepowtarzalna okazja do pojednania i scalania naszych rodzin. Dlatego Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem opisu narodzenia z Ewangelii, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. W katolickiej rodzinie na wigilijnym stole nie powinno być alkoholu. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  * Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Zachęcamy do udziału. Taca  z ”pasterki” będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 1. W niedzielę, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia.
 2. W zakrystii można zaopatrzyć się jeszcze w poświęcone opłatki a także w świecę  „Caritas”, oraz kalendarz misyjny.  
 3. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Barbarę Krzywicką. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu; „Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…