Niedziela11 grudnia 2022 r.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  2. We wtorek, 13 grudnia, w liturgii wspominamy św. Łucję dziewicę i męczennicę. W tym dniu, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  3. W środę, 14 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej. Przed Mszą św. o godz. 17.00 nowenna do M.B.Cz. Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W piątek,16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Nowennę będziemy przeżywać w czasie rorat o godz. 6.00, a w niedziele na Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału.
  5. W sobotę, 17 grudnia, na Mszę św. o godz. 17.00 oraz wieczór uwielbienia, zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania wraz z rodzicami. W ramach spotkań formacyjnych jest przewidziany tzw. dzień skupienia, dlatego potraktujcie to zaproszenie jako duchowe ćwiczenia w modlitwie i uwielbienie Boga poprzez śpiew, medytację i przekazywane Słowo. Niech wasz udział będzie potraktowany jako obowiązkowy. Zapraszamy także wszystkich innych do udziału w tym akcie uwielbienia Boga. Całość przygotowuje młodzież pod kierunkiem Małgorzaty Woś.
  6. Spowiedź przed Świętami Bożego narodzenia planujemy na 23 grudnia. Więcej szczegółów podamy w przyszła niedzielę.
  7. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.
  8. Na stoisku w kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 10 zł. oraz kalendarz misyjny w cenie 8 zł. Natomiast na zewnątrz kościoła kontynuowany jest kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami. Zachęcamy do korzystania z tej okazji.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na sprzątanie i kwiaty. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.