Niedziela Zmartwychwstania

1. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, Drodzy Parafianie, radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, który jako Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana hojnie dzieli się chwałą swej Miłości. Życzymy, aby każde spotkanie z Chrystusem w Eucharystii wypełniało Wasze serca bezgraniczną Miłością, jaką nam Jezus Chrystus ofiarował na drzewie Krzyża i w Tajemnicy swego Zmartwychwstania. Niech każdy dzień Waszego życia opromieniony będzie blaskiem Boga powstałego z martwych.
  2. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: paniom, które wykonały Ciemnicę i Boży Grób, panu Kościelnemu, p. Organiście, ks. Sławomirowi oraz lektorom, ministrantom – za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i Rezurekcji, scholii dziewcząt, oraz OSP za asystę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy serdecznie także, za dary dla osób uboższych naszej parafii, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.
  3. W tym tygodniu pa Mszach św. wieczornych Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  4. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych – taca przeznaczona będzie na KUL.
  5. W środę o godz.17.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych
  6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 8.00 Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzieci na Mszę św. o godz. 10.00 przynoszą do kościoła skarbonki z zebraną jałmużnę wielkopostną, które były rozdane na początku Wielkiego Postu. Jest to nasz dar umartwień i wyrzeczeń wielkopostnych jako ofiara dla innych. Również w przyszłą niedzielę Odpust – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie.
  7. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania i czytania oraz pogłębiania wiedzy religijnej.