Niedziela Miłosierdzia – 08.04.2018

  1. Dziś 2 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się modlić i polecać Miłosiernemu Jezusowi rodziny naszej parafii, Ojczyznę i Kościół a także wszystkich obojętnych i zatwardziałych grzeszników. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia.

Przed kościołem zbiórka do puszek na cele naszej diecezjalnej „Caritas”.

Dzisiaj w sanktuarium  Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30.

  1. Jutro w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ponieważ w tym roku Niedziela Palmowa wypadła 25 marca z tego tytułu Uroczystość Zwiastowania została przeniesiona na dzień jutrzejszy. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. Każde życie jest darem Bożym i trzeba go chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej  Częstochowskiej   a  po niej  Msza św. Prośby  i  podziękowania na nowennę  prosimy  składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W piątek przypada II piątek miesiąca, Modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi grupa modlitewna.
  1. Zachęcamy tradycyjnie jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Miłujcie się, Do Bosco a przez to do pogłębiania wiary i  wiedzy religijnej.