Niedziela Zesłania Ducha Świętego -04.06.2017

Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – N.M.P – Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 800 i  00.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy  Okres Zwykły w ciągu roku.
  3. W środę cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa  Miłosiernego.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w przyszłą niedzielę – obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W Kościele kończy się OKRES SPOWIEDZI  i KOMUNI  ŚWIETEJ WIELKANOCNEJ.
  • w sobotę – bł. Bogumiła, biskupa
  1. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ul. Kruszelnickiego. Pierwszy ołtarz: Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak), drugi: Kruszelnickiego 146 i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci: Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy). Gorąco prosimy aby sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Msza św. o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym, przy krzyżu obok pętli autobusowej przy lesie.
  2. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłą sobotę, rodzinom z ul. Batalionów Chłopskich W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 11 – 53 ( p. Grzyb Elżbieta, Detka Lidia, Kołodziejczyk Beata, Rozborska Anita, Dębowska Olga, Piotrowicz Lucyna, Kolasa Wioletta, Detka Edyta, Ludwinek Teresa, Ludwinek Anna, Ludwinek Halina, Ludwinek Adrianna).

      7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Wczoraj na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Zofię Bochnacką  l. 59. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…….