Niedziela Trójcy Świętej – 11.06.2017

  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszach św. wieczornych, a w niedziele o godz. 17.30.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. i Msza Św. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Od środy o godz. 19.00 kandydaci do Sakramentu Bierzmowania rozpoczynają Nowennę i jednocześnie próby do tej uroczystości. Obecność obowiązkowa.
  4. W tym tygodniu:
  • we wtorek – przypada 13 czerwca. W tym dniu Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 20. 00 Litanią do Serca Pana Jezusa, rozważaniem części różańca świętego, potem procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła zakończenie Apelem Jasnogórskim. W tym dniu przypadają imieniny pana kościelnego. Okazja do modlitwy i złożenia życzeń we wtorek na Mszy św. wieczornej po której nie będzie nabożeństwa czerwcowego. Nabożeństwo będzie w czasie nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00.
  • w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o 800 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1000  (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego, przy pętli autobusowej) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o liczną obecność na procesji, która ma być wyrazem naszej wdzięczności i wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Na całej trasie procesji prosimy poszczególne rodziny o udekorowanie witryn okiennych i domów. Prosimy także o wzorowy, modlitewny porządek w czasie procesji i udział w niej dzieci  komunijnych i rocznicowych w swoich strojach, (dziewczynek do sypania kwiatów) i wszystkich grup modlitewnych i parafialnych. Prosimy również o przygotowanie baldachimu, sztandarów, chorągwi. W tym roku ołtarze zostały zaplanowane: pierwszy ołtarz –  Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak),  drugi – Kruszelnickiego 146 i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  – Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy). Prosimy wszystkie rodziny mieszkające na trasie procesji o chrześcijańską solidarność w przygotowaniu ołtarzy. W tym dniu nie będzie o godz. 17.30 Nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewany w czasie procesji Bożego Ciała.
  • w piątek – na Mszy świętej o godzinie 8.00 modlić się będziemy o powołania – jest to intencja diecezjalna. Każda parafia ma wyznaczony dzień modlitw w tej intencji. Naszej parafii przypada 16 czerwca 2017 roku.
  • w sobotę – wspomnienie – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  1. Bóg zapłać za kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu .W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul.  Batalionów Chłopskich od nr 57 do 99   [pp. Kozerowscy, Tomczyk, Bąk, Młynarczyk, Adach, Smulczyńska, Resteccy, Marek, Madej, Gil, Bąk, Dziarmaga, Śliwińscy, Detka].                                     
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Cuda i Łaski.

 

W miniony piątek zmarła Zenona Gwałt  lat 53. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek w naszym kościele o godz. 13.00. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…