Niedziela Wniebowstąpienia – 28.05.2017

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po mszy świętej wieczornej spotkanie organizacyjne dla Rodziców kandydatów do Bierzmowania.
 2. W środę o godz. 17.30 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie   po Mszy św. wieczornej o godz. 1800, a w niedziele i święta przed Mszą św. o godz. 1730.
 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • W środę – święto Nawiedzenia NMP
 • w czwartek – św. Justyna – męczennika
 • w sobotę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • w przyszłą niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu przypada Święto Dziękczynienia. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka ofiar do specjalnych  puszek  na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. W tym tygodni przypadają: I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W tych dniach tradycyjne nabożeństwa. W I czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I Piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy chorych. W I sobotę po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym modlitwa różańcowa z okazji I soboty miesiąca. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadnie 15 czerwca. Msza św. zostanie odprawiona przy krzyżu obok pętli autobusowej na ul. Kruszelnickiego a procesja do 4 ołtarzy odbędzie się ulica Kruszelnickiego. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 3. W sobotę o godz. 6.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka dzieci rocznicowych i pielgrzymów z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Prosimy o punktualne przybycie.
 4. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr.34 – 6 [ pp. Domańscy, Turek, Zapała, Misiuna,  Kołodziejczyk, Piotrowicz, Kasperek, Wach, Białas, Tomaszczyk, Pacanowska Detka].
 5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.