6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1. W środę o godz. 17.30 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwa w tygodniu będą po Mszach świętych wieczornych a w niedzielę o godz. 17.30.
  3. W piątek– wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to ostatni piątek miesiąca maja. Po Mszy św. Wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada również Dzień Matki, każdy wspomina swoja mamę. Jeżeli żyje, powiedzmy, jak bardzo ją kochamy i jak bardzo jesteśmy jej wdzięczni. Jeśli już nie żyje, stańmy sercem przy jej grobie na cmentarzu. A może uda nam się odwiedzić ten grób i zanieść jej kwiatek miłości. I ofiarujmy tym dniu wszystkim Mamom naszą  modlitwę. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Nowenna będzie odprawiana w czasie nabożeństwa majowego.
  4. W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Rodziców Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedziel e (28 maja) po Mszy św. wieczornej. Spotkanie będzie tutaj w kościele.
  6. W imieniu parafii i Rodziców Dzieci Komunijnych pragniemy podziękować Piekarni i Cukierni „Angelina” za ofiarowanie chlebów na wczorajsza Mszę św. Serdeczne Bóg zapłać właścicielowi panu Krzysztofowi Zapale.
  7. .Bóg zapłać Rodzicom dzieci komunijnych  za wysprzątanie kościoła. W najbliższą  sobotę prosimy o sprzątanie kościoła rodziny z  ul. Batalionów Chłopskich od nr. 86 do 52  [ pp. Detka, Stachura,  Michta, Koruch, Rados, Wójcik-Futer, Młynarczyk, Posłowscy, Zapała, Gawryjołek ].
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.