Niedziela Wniebowstąpienia – 13.05.2018

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca maja nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 dzisiaj nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Natomiast nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 20.00 Litanią Loretańską, następnie rozważania różańcowe, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  2. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W środę po Mszy św. około godz. 19.00 spotkanie z dziećmi, które w tym roku przeżywać będą swoją Rocznicę I Komunii Św.  Rodziców i dzieci prosimy, aby to spotkanie potraktować jako obowiązkowe.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • Jutro w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła
  • w środę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Diecezji Kieleckiej
  • w przyszłą niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
  1. W sobotę 19 maja o godz. 11.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej.
  2. Tegoroczna procesja Bożego Ciała (w dniu 31 maja) przejdzie ul. Batalionów Chłopskich. Pierwszy ołtarz B.Ch 302 p. Buchcic, drugi: B.Ch 249 A p. Woś, trzeci: B.Ch 215 p. Detka, czwarty B.Ch. 191 p. Parobiec, zakończenie procesji w kościele. Msza św. o godz. 10.00 przy Krzyżu, w sąsiedztwie pań: Danuty Stratij i  Bronisławy Chwastowskiej. Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc przygotowaniu ołtarzy.
  3. Jak zapowiadaliśmy w dniu 2 czerwca br. z racji: Roku Św. Stanisława Kostki – organizowana jest pielgrzymka w do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz nawiedzenie Sanktuarium Opatrzności Bożej  i  grobu   błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Ponieważ niektórzy Rodzice Dzieci Rocznicowych wyrażali chęć udziału w pielgrzymce zapraszamy do zapisywania się na te pielgrzymkę. Jest jeszcze prawie pół autokaru wolnego.  Koszt przejazdu 50 zł. Zapisy do  16 maja (do środy włącznie)
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Don Bosco.