6 Niedziela Wielkanocna – 06.08.2018

  1. Jutro Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej, głównej Patronki naszego miasta.
  2. We wtorek Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dni swoje imieniny obchodził będzie nasz pan Organista. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 będzie okazja do modlitwy i złożenia życzeń Solenizantowi.
  3. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. Nabożeństwa majowe w tygodniu odprawiane będą po Mszach świętych wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również 13 maja. Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 20.00  Litanią Loretańską następnie modlitwa różańcowa , potem procesja wokół kościoła i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  6. Tegoroczna procesja Bożego Ciała (w dniu 31 maja) przejdzie ul. Batalionów Chłopskich. Pierwszy ołtarz B.Ch 302 p. Buchcic, drugi: B.Ch 249 A p. Woś, trzeci: B.Ch 215 p. Detka, czwarty B.Ch. 191 p. Parobiec, zakończenie procesji w kościele. Msza św. o godz. 10.00 przy Krzyżu, w sąsiedztwie pań: Danuty Stratij i  Bronisławy Chwastowskiej. Bardzo prosimy sąsiadów o pomoc przygotowaniu ołtarzy.
  7. Jak zapowiadaliśmy w dniu 2 czerwca br. z racji: Roku Św. Stanisława Kostki – organizowana jest pielgrzymka w do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz nawiedzenie Sanktuarium Opatrzności Bożej  i  grobu   błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.   Koszt przejazdu 50 zł.    Zapisy do  15 maja.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Don Bosco.