Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019

 Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz.12.00 modlić się będziemy w 

 intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój okrągły jubileusz małżeństwa.

  1. Jutro w poniedziałek – o godz.18.00 na plebani Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i podsumowanie 2019 roku.
  2. We wtorek w ostatni dzień roku 2019  na Mszy św. o godz. 800 polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszej parafii w minionym roku. Prosimy również o zgłaszanie imion zmarłych  z Waszych rodzin, którzy zmarli lub zostali pochowani poza parafią. Ich także pragniemy polecać Bogu w tej Mszy św. Już dziś zapraszamy Rodziny tych zmarłych i ich przyjaciół do uczestnictwa w tej Mszy św.

   O godz.17.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do

   licznego udziału wszystkich Parafian.

  1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę –  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. W tym dniu ni e będzie Nowenny do MB Częstochowskiej.
  • w czwartek – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  1. Od 2 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Prosimy, by rodziny w poszczególnych rejonach kolędowych zorganizowały w swoim zakresie dowóz i odwóz księdza składającego wizytę duszpasterską, tak jak to było w poprzednich latach. Kolędę rozpoczynamy o godz.15.00 a w soboty jeden kapłan od godz. 10.00 a drugi od godz. 15.00. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, księgę Pisma św. wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy. Prosimy zaopatrzyć się w wodę święconą. W okresie kolędy Msze św. w tygodniu  o godz.8.00. Gdyby ktoś z jakichś powodów nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym dniu, może to uczynić w dniu zakończenia kolędy.
  1. Najbliższa niedziela jest w naszej Parafii niedziela Eucharystyczna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz.8.00.
  1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się i Don Bosko.