Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz.12.00 modlić się będziemy w  intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój okrągły jubileusz małżeństwa.

2. W czwartek ostatni dzień roku 2020 na Mszy św. o godz. 800 polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszej parafii w 2020 roku. Już dziś zapraszamy Rodziny tych zmarłych i ich przyjaciół do uczestnictwa w tej Mszy św.    O godz.17.00 Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do licznego udziału        wszystkich Parafian.

3. tym tygodniu obchodzimy

w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok.

w sobotę – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

4. Z powodu pandemii nie będziemy odwiedzać Rodzin naszej Parafii w tradycyjny sposób z Kolędą. W zamian za to, w sobotę (2 stycznia) jeden kapłan od godz. 10.00 przejdzie ul. Kruszelnickiego z Najświętszym Sakramentem poświęci domy i ich mieszkańców.  Parafian z ulicy Kruszelnickiego od numerów 11 do 138, zapraszamy na specjalną Mszę św. w sobotę (2 stycznia) na godz. 18.00. A Parafian z ul. Kruszelnickiego od numerów 139 do końca ulicy, zapraszamy w niedzielę (3 stycznia)  na godz. 16.00.  Jednego z członków rodziny prosimy o przyniesienie w butelce zwykłej wody, którą pod koniec Mszy św. poświęcimy i tą wodą należy pokropić mieszkania. Prosimy również o złożenie ofiar z okazji kolędy w kopertach. Prosimy o podpisanie kopert od kogo złożona ofiara  i adres. Ofiary zebrane z okazji Kolędy będą na pokrycie zobowiązań w Kurii Diecezjalnej, Zgromadzeniu Salezjańskim oraz koszty utrzymania plebanii ( prąd, ogrzewanie, woda). Już dzisiaj za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek, sobota i niedziela miesiąca. Ponieważ I piątek wypada w Nowy Rok dlatego okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą świętą na tygodniu, nie będziemy odwiedzać chorych ponieważ odwiedziliśmy ich przed Świętami. W najbliższą niedzielę – I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz.8.00.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się i Don Bosko.