Niedziela Palmowa – 09.04 2017

     Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, poświęcenie palm na  Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.  Przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Ponieważ w Caritasie nie ma już baranków wielkanocnych nie będzie można dzisiaj przed kościołem ich nabyć.

  1. Nabożeństwa Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą odprawiane o godz. 1800. W Wielką Sobotę Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.30 na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia a zakończymy Uroczystą Mszą Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu  przynosimy do kościoła świece. Będą potrzebne w czasie Liturgii światła.  Rezurekcji w niedzielę o godz. 7.00 rano i po niej Msza święta. Adoracja w Ciemnicy i przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do 2200. W Wielką Sobotę Adoracja tylko do godz. 1930 do rozpoczęcia Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 1000 do 1200, co pół godziny. Zgodnie ze zwyczajem polskim, w dniu poświęcenia pokarmów pamiętamy o ludziach najuboższych. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe lub ofiary pieniężne.
  1. Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie Adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację miejsc związanych z życiem Chrystusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu -w kościele- o godz. 17.30 Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 Rozpocznie się Liturgia Adoracji Krzyża.
  1. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy przed Mszami św. o godz. 8.00  i 17.00.  oraz w Wielki Czwartek od godz.17.00. W Wielki Piątek od 10 00– 1100   i  2100– 2200.
  1. W środę cotygodniowa Nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a następnie Msza św. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie grupy modlitewne, Żywy Różaniec, Wspólnotę Krwi Chrystusa, Apostolat Maryjny, scholę dziewcząt , lektorów i ministrantów. Grupy modlitewne według rozkładu.
  1. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłą sobotę. W najbliższą sobotę od godz.13.00 prosimy o wysprzątanie kościoła rodziny z ul. Batalionów Chłopskich  od nr.232- 210 ( pp Skrzypczyk, Misior, Proboszcz, Rusinowicz, Klim, Kuklińscy, Krajewscy, Gwałt).
  1. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w czasie wieczornej adoracji w pozostałe dni  po Mszy św. wieczornej.