5 Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Czcigodnego Rekolekcjonistę –  Romana Majewskiego, paulina, który poprowadzi  nasze Rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, na drzwiach wejściowych i na stronie internetowej. Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W programie Rekolekcji przewidziana jest jutro –  Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku o godzinie 10.00. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. udzielimy tym osobom Sakramentu Namaszczenia Chorych i udzielone zostanie błogosławieństwo lurdzkie. Natomiast wtorek – będzie dniem spowiedzi. Prosimy tak zaplanować sobie czas, aby w tym dniu skorzystać z sakramentu pokuty. W sakramencie pokuty posługiwać będą księża z naszego dekanatu. W czasie Mszy świętych nie będą księża spowiadać. I tak I czas spowiedzi będzie od godz. 9.00 do 10.00, drugi od godz. 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 16.00 do 18.00.Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nauka stanowa dla młodzieży starszej: studiującej i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. Zachęcamy dzisiaj do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
  1. Kandydaci do Bierzmowania zamiast spotkań uczestniczą w spotkaniu rekolekcyjnym o w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
  1. W środę z racji Rekolekcji nie będzie Nowenny do Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. W najbliższy piątek (7 kwietnia) jest to I piątek miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych naszej parafii.  Po południu Parafialna Droga Krzyżowa ulicą  Batalionów Chłopskich. Rozpoczęcie o godz. 16.00 obok domu państwa Stratij a zakończy na przy kościele. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna w kościele.  Niezależnie od pogody odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa. Prosimy o dowóz księży z plebani pod krzyż na Batalionów Chłopskich.
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na Mszach św. o godz. 8, 10, 12.00.
  1. Przed kościołem są do nabycia Baranki  na stół wielkanocny – jako coroczna akcja Caritas. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii wakacyjnych dzieci  z rodzin najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 248 – 234 (pp. Detka Janina, Borusiński – Sideł, Borowiec, Durlik, Usnarscy, Durlik, Borowiec, Guzek, Posłowscy, Filuciak, Wijas, Żak).
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Don Bosco.