Niedziela Miłosierdzia – 23.04.2017

  1. Dziś 2 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z racji dzisiejszego święta w naszym kościele po każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj w sanktuarium  Miłosierdzia Bożego na Czarnowie – odpust. Suma odpustowa o godz. 12.30.
  1. Dziś obchodzimy święto patronalne Caritas. Przed kościołem zbiórka ofiar pieniężnych do puszek. Decyzją Biskupa Kieleckiego, prowadzona dzisiaj zbiórka do puszek, przeznaczona będzie na pomoc Syrii.
  1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do  Matki Bożej  Częstochowskiej  a  po niej  Msza św. Prośby  i  podziękowania na nowennę  prosimy   składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • Jutro w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • we wtorek – Święto św. Marka, Ewangelisty
  • w sobotę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  1. Ponieważ w przyszłą niedzielę ( 30 kwietnia) będzie tak zwany „ długi weekend” dlatego nie będzie Mszy św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Na rozkładzie błędnie zostało zaznaczone że Msza św. miała być 22 kwietnia. Za błąd przepraszamy. Zapraszamy natomiast na Mszę św. – 14 maja.
  1. „Bóg zapłać „ za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 166 – 136 (pp. Mazurek, Czaja, Goraj, Iżykowscy, Calik, Detka, Maciejscy, Kuchta, Wróblewscy).
  1. Zachęcamy tradycyjnie jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Miłujcie się, Do Bosco a przez to do pogłębiania wiary i  wiedzy religijnej.  Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera film na DVD pt. „Zmartwychwstały, a Niedziela zawiera wiele artykułów poświęconych tajemnicy Miłosierdzia.

W miniony tygodniu zmarł Jaśkowski Grzegorz l. 47. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……