3 Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

1. Od jutra od poniedziałku (1 maja) o godz. 17.30 (przed Mszą św. wieczorną)  rozpoczynamy nabożeństwa majowe.  Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. Przypominamy, że od jutra Msze św. wieczorne będą odprawiane  o godz. 18.00.
  1. W najbliższą środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. i Święto Państwowe – Rocznica Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Na ten czas udekorujmy nasze domy flagami maryjnymi (biało-niebieskimi) i państwowymi (biało-czerwonymi). Z racji uroczystości nie będzie w najbliższą  środę  nowenny do MB Częstochowskiej, nabożeństwo majowe o godz. 17.30.  Msze św. w tym dniu  w naszym kościele –  o godz.: 8.00, 10.00 12.00 i 18.000. Po każdej Mszy św.  odnowienie Jasnogórskich ślubów Narodu. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone książeczki i przekazane dzieciom.
  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W  I czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji tych z naszej parafii, którzy już odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.30 . W te dni o godz. 17.30 nabożeństwa majowe. W przyszłą niedziele przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  1. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania prosimy, aby po Mszy św. przyszli do zakrystii. Zostanie podane kilka ważnych uwag.
  1. W dniu 3 czerwca b.r. organizowana jest pielgrzymka dzieci rocznicowych do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby, które by chciały wziąć udział w pielgrzymce prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Cena przejazdu 35 zł.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 132 – 106. ( pp. Jaśkowscy, Momot, Matuszczyk, Grabka, Błachut, Buccy, Olszewscy, Wójcik, Ksel)
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.