Niedziela Chrztu Pańskiego 2020

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Święto to kończy okres Narodzenia Pańskiego, od jutra w liturgii rozpoczynamy tak zwany „Okres Zwykły”, chociaż kolędy będziemy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego (do 2 lutego).

 

  1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska rodzin zwana kolędą. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a życzy sobie abyśmy go odwiedzili z  wizytą   duszpasterską, prosimy o zgłaszanie tego faktu w zakrystii. W czasie kolędy Msze św. w naszym kościele tylko o godz. 8.00 rano. Podobnie w okresie kolędy kancelaria parafialna czynna od godz. 9.00 – 10.00 (od poniedziałku do piątku). 

 

  1. Informacja dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej : dzisiaj w zakrystii należy zgłosić te dzieci, które potrzebują pamiątkową świecę. Ponieważ do tej pory zgłosiło się siedmioro dzieci. Jutro musimy zakupić świece prosimy o zgłoszenie się koniecznie dzisiaj w zakrystii.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła. Dziękujemy także za ofiary jakie składacie w czasie wizyty duszpasterskiej.

 

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się i  Don Bosco.

 

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:  śp. Józefa Surowiec lat 95, oraz śp. Mirosława Gil lat 48. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …..