Niedziela – 7 sierpnia 2022 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  2. W poniedziałek, 8 sierpnia przypada wspomnienie św. Dominik prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego.
  3. We wtorek, 9 sierpnia – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, zamordowana w Auschwitz w 1942 r.
  4. W środę, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Natomiast przed Mszą św. o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. W czwartek, 11 sierpnia – św. Klary, dziewicy, założycielki zgromadzenia klarysek.
  6. W sobotę, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, różaniec św. i procesja z figurą MB. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Ofiary na kwiaty prosimy składać do skarbonki ustawionej w kaplicy.
  7. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Przy wejściu do kościoła są wyłożone Formularze jako deklaracje duchowego pielgrzymowania. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.
  8. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć S. Marię Michalską, pallotynkę, która po każdej Mszy św. wygłosi prelekcję o ich pracy misyjnej i do puszek będzie zbierać ofiary na rzecz misji.
  9. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje. Ostatnio musieliśmy podjąć drobne naprawy przy organach oraz dokonać strojenia instrumentu.Ponadto przygotowujemy i zmieniamy rabaty przy ogrodzeniu kościoła. W tym tygodniu podejmujemy dalsze prace i nasady różnych roślin. Dlatego za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.