Niedziela 5 marca 2023 r.

  1. Dziś rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które głosi salezjanin ks. Andrzej Król. Modlitwą otaczajmy księdza rekolekcjonistę, aby mocą Ducha Świętego dopomógł nam zrozumieć sens przemiany naszych serc i na nowo odczytać głębię powołania chrześcijańskiego. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz podany na naszej stronie internetowej a także podaje sam rekolekcjonista. Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00. Nauka stanowa dla kandydatów do Bierzmowania, młodzieży  szkoły średniej, studiującej  i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Małżonków. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. We wtorek, tj.7 marca, o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku. Pół godziny przed Mszą św. dla nich będzie okazja do spowiedzi. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
  2. Z racji rekolekcji, wyjątkowo dzisiaj, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną. W środę, zakończenie rekolekcji. Na każdej Mszy św. będzie zbierana taca dla rekolekcjonisty. Natomiast przed wieczorną Mszą św. przeżywać będziemy nowennę do M.B.Cz.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele, w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00. Natomiast przed rozpoczęciem Mszy św. o godz. 17.00, dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. zostaną wręczone i poświęcone książeczki do modlitwy. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo. „Drogi Krzyżowej”, którą poprowadzą dzieci komunijne wraz z rodzicami. Zapraszamy.
  4. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes, czyli Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą na misjach Dobrą Nowinę o zbawieniu. Na tacę składamy ofiary na dzieło pomocy misjonarzom.
  6. W ubiegłą niedzielę, do puszek jako pomoc ofiarom wojny w Ukrainie zebraliśmy kwotę 2011 zł. Pieniądze te zostały przekazane na „Caritasu”. Za wsparcie tych osób składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.    Szczególnie polecamy kolejny numer czasopisma „Trwajcie w Miłości”, który jest kierowany dla młodzieży. Ponad jest „Niedziela”  i „Gość Niedzielny”.
      W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarła śp. Danuta Skowron. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ……..