Niedziela 5 luty 2023 r.

  1. W poniedziałek, 6 lutego w liturgii czcimy św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę
    w Chrystusa w XVI wieku.
  2. W czwartek, 10 lutego, przypada wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  3.  W środę nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego
  4. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. W tym dniu jest obchodzony także Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
  5. W naszej parafii taki Dzień dla chorych będziemy przeżywać w czasie rekolekcji wielkopostnych, które są planowane na drugą niedzielę W. Postu.
  6. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że 11  lutego 2023 z okazji Światowego Dnia Chorego, w kościele p.w. św. Stanisława biskupa w Kielcach, o godz. 11.00. odbędą się główne Diecezjalne uroczystości tego Dnia, którym będzie przewodniczył ks. bp Marian Florczyk. W czasie Mszy Świętej będzie liturgia Sakramentu Chorych. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablocie.
  7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii.Za wszelkie ofiary składane na ten cel wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.