Niedziela 4 grudnia 2022 r.

 1. Dziś po raz 23 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.Ofiarą do puszek ustawionych tu w prezbiterium oraz modlitwą wspierajmy braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.
 2. Dziś też przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.
  W modlitwie polecajmy ich trudną i bardzo niebezpieczną pracę.
 3. We wtorek, 6 grudnia w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV wieku, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 4. W środę, 7 grudnia, wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Przed wieczorną Mszą św. nowenna do MBCz.
 5. Przeżywamy nowennę, którą przygotowujemy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą obchodzić będziemy, w czwartek, 8 grudnia. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji zachęcamy do udziału w indywidualnym, modlitewnym czuwaniu od godz. 12.00 – 13.00 w tzw. „Godzinie łask dla całego świata”. Więcej informacji o tym w gablocie. Tego dnia Msze Święte w naszej świątyni, o godz. 6.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na tej Mszy św. dzieciom, zostaną poświęcone i nałożone medaliki Niepokalanej. Po zakończeniu spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 6. Piątek, 9 grudnia przypada wspomnienie św. Jana Diego (1474-1548), Indianina z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 r. na wzgórzu Tepeyac (Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe .
 7. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy! Dzieci prosimy z lampionami.
 8. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.
 9. Na stoisku w kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 10 zł. oraz kalendarz misyjny w cenie 8 zł. Natomiast na zewnątrz kościoła odbywa się kiermasz świąteczny z różnymi ozdobami, z których dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Kiermasz będzie kontynuowany również w przyszłą niedzielę, na który serdecznie zapraszamy.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.