Niedziela – 31 lipca 2022 r.

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 3. W środę, 3 sierpnia przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz.17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz.8. 00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenia!

– Przewodnik grupy amarantowej, ks. Marek Dumin, zaprasza dziś na spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, idących w grupie amarantowej, o godz. 18.00, w kaplicy domu parafialnego parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach.

– Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego prowadzi także zapisy do grupy zielono-biało-złotej Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy odbywają się na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.