Niedziela – 24 lipca 2022 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 23 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji 1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. Czcimy go jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.
  4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  5. W środę, 27 lipca przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  6. W piątek, 29 lipca, przypada wspomnienie świętych; Marii, Marty i Łazarza, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, za które składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, idących w grupie amarantowej, odbędzie się w niedzielę 31 lipca o godz. 18.00 w kaplicy domu parafialnego parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Na spotkanie zaprasza przewodnik grupy amarantowej ks. Marek Dumin.

……………………………………………….

W piątek w naszej wspólnocie parafialnej zmarła, śp. Zofia Kliszowska. Jej pogrzeb w pon. o godz., 13,00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,… wieczny odpoczynek …….