Niedziela 26 luty 2023 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Zachęcamy do licznego udziału
  w tym wielkopostnym nabożeństwie. Niech nie zabraknie nam czasu, aby przyjść i rozważyć cenę miłości jaką Chrystus zapłacił za mnie i za moich bliźnich.
 2. W środę, 1 marca, przypada święto państwowe; Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Modlitwą obejmujemy tych, którzy zdecydowali się na nierówną walkę o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny. Przed wieczorną Mszą św. przeżywać będziemy nowennę do M.B.Cz.
 3. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza. Jest On patronem Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy opatrzności Bożej Kościół i cały naród litewski.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 17.00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  -W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 16.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu; ks. proboszcz z rejonu ul. Batalionów Chłopskich, a ks. Piotr z rejonu ul. Kruszelnickiego.
  -W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa Różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele, w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00.
 6. W przyszłą niedziele, 5 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Jednocześnie jest to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego ofiarą na tace i modlitwą będziemy wspomagać wszystkich pracujących na misjach.
 7. Również w przyszłą niedzielę, rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Król, salezjanin z Krakowa. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie.
 8. W ubiegłą niedzielę, do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy kwotę 2035 zł. Natomiast dziś przed kościołem do puszek zbierane są ofiary jako pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Wszystkim za okazaną pomoc składamy serdeczne – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.