Niedziela – 17 lipca 2022 r.

  1. W środę, 20 lipca przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc
    w trudnych doświadczeniach. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
  2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Ona pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  4. Od przyszłej niedzieli, 24 lipca, rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji, w następną niedzielę, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną przekazane do MIVA Polska, na zakup samochodów dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji 1 grosz za 1 kilometr, na środki transportu dla misjonarzy jak twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.
  5. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza 41 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy prowadzone są do przyszłej niedzieli i tylko przez internet. Wszelkie informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie.
  6. We wtorek po Mszy wieczornej można będzie odebrać zdjęcia z bierzmowania. Koszt pakietu zdjęć wynosi 25 zł.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.