IV Wielkanocna Niedziela 30 kwietnia 2023 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw do Służby Bożej w Kościele. To  szczególna okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego

 1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony czci Matki Bożej. Jednocześnie Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane; w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie, po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy kto kocha i czci Maryję z pewnością znajdzie czas na wspólną modlitwę.
 2. We wtorek, 2 maja, wspominamy św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Jednocześnie jest to Dzień Flagi Narodowej.
 3. W środę, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 4. W czwartek, 4 maja, wspominamy, św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
 5. W sobotę, 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W, 7 maja, przeżywamy uroczystość Najśw. Maryi Panny Matki Łaski Bożej.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 00, odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowana. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 9.30.
 • W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym, modlitwa różańcowa, w której polecać będziemy rodziny naszej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Natomiast taca będzie przeznaczona na planowane inwestycje w naszym kościele.
  9.Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.