IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. To dziś przypada  Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o osobach rozeznających swoje powołanie.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.
  3. W środę, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania należy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. To dzień modlitwy o dobre urodzaje. Zechciejmy w osobistej modlitwie prosić Wszechmogącego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, a szczególnie rolników, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  5. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  6. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na kolejny wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00. Tym razem o pięknie nieoczywistym opowie wybitny polski artysta i wykładowca prof. Tadeusz Boruta. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Dariusz Mikołajczyk. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…”,   „Wieczny odpoczynek…”.