III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024

Dzisiejsza niedziela zwana Biblijną, rozpoczyna Tydzień Biblijny, a jednocześnie jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.  Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego zostało zainaugurowane w 2016 r. w kontekście obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Wydarzenia te mają na celu przybliżenie Biblii i uświadomienie jej roli w naszym życiu. Pismo Święte pomaga zgłębić wiarę, a czytanie w rodzinie i wspólnocie pomaga w budowaniu bliskości. Biblia pomaga też w przeżywaniu i zrozumieniu Eucharystii. Tydzień Biblijny jest wspaniałą okazją, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować.

  1. W środę, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania należy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. Dziękujemy wolontariuszom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Gratulujemy im zapału misyjnego i dużego zaangażowania na rzecz misji. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę przedszkola w afrykańskiej Tanzanii. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie wolontariatu.
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła – te składane na tace i te wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenia:
Komunikat naszego Biskupa Jana Piotrowskiego:
Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!
Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu”. Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

  • W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli śp. Halina Jaśkowska oraz śp. Robert Mierzwa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…”, „Wieczny odpoczynek…”.