III Wielkanocna Niedziela 23 kwietnia 2023 r.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna. W związki z tym Biskup naszej diecezji kieruje słowo; Drodzy Diecezjanie!

Pismo Święte, jest objawionym Słowem samego Boga, który jest miłością (por. 1 J 4,16). Tym Bożym słowem Kościół żyje, kształtując postawy wiary wszystkich ochrzczonych, zapraszając jednocześnie do medytacji Słowa Bożego. Ojciec Święty Benedykt XVI pisał: „Chrystus, rzeczywiście obecny pod postaciami chleba i wina, w analogiczny sposób jest obecny w Słowie głoszonym w liturgii” (Verbum Domini, 56). Poznając całą prawdę o Bożym słowie, będziemy mieć świadomość, że stanowi ono istotną część każdej Mszy świętej i dlatego zaprasza nas do uważnego wsłuchiwania się w jego przesłanie. Przeżywając XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zachęcam do uważnego słuchania, czytania i rozważania Pisma Świętego, każdego dnia.   Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski

  1. W poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  2. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
  3. W środę, nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św.
  4. W piątek, 28 kwietnia, przypada ostatni piątek miesiąca. Dlatego na Mszy św. o godz. 18. 00 uczcimy Boże Miłosierdzie.
  5. W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy żegnać i dziękować ks. Piotrowi za jego posługę w naszej parafii. Decyzją naszego przełożonego od 3 maja br. podejmuje pracę misyjną w Stanach Zjednoczonych.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Oprócz „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” jest kolejny numer dwumiesięcznika  pt; „Trwajcie w miłości”, skierowany szczególnie do młodych.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Bonifacy Szczepanek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek …….