II niedz. Adwentu

Dziś po raz 22 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiarą do puszek ustawionych tu  w prezbiterium  możemy ich wesprzeć.

  1. Jutro, 6 grudnia w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV wieku, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  1. We wtorek, 7 grudnia, wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. Przeżywamy nowennę, którą przygotowujemy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,którą obchodzić będziemy, w środę, 8 grudnia. Uroczystość ta wyraża wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji zachęcamy do udziału w indywidualnym, modlitewnym czuwaniu od godz. 12.00 – 13.00 w tzw. „Godzinie łask dla całego świata”. Więcej informacji o tym w gablocie. Tego dnia Msze Święte w naszej świątyni, o godz. 6.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na tej Mszy św. dzieciom, zostaną poświęcone i nałożone medaliki Niepokalanej. Po zakończeniu spotkanie organizacyjne z rodzicami. W środę także nieustająca nowenna do M.B.Cz. 
  1. W czwartek, 9 grudnia po Mszy św. o godz. 00 odbędzie się modlitewne nabożeństwo, tzw. Godzina Święta. Zapraszamy chętnych do modlitewnego czuwania.
  1. W piątek, 10 grudnia – drugi piątek miesiąca, tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota Modlitewna.
  1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  2. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.
  1. Na stoisku można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 8 zł. oraz kalendarz misyjny w cenie 5 zł. 
  1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przed ołtarzem. Jednocześnie informujemy, że cena „Niedzieli” wzrosła do 8 zł. Zachęcamy do czytania prasy.

Zmarłej w ostatnim czasie, śp. Danucie Ludwinek wypraszajmy łaskę nieba, „Zdrowaś Maryjo,… wieczny odpoczynek…..