co warto przeczytać w prasie katolickiej?

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

Przeszłość rządzi światem. Polska po 1989 roku, nie wykorzystała okazji, by opowiedzieć światu własną historię, bez jej naciągania, ale też z zaakcentowaniem tego, czego Zachód nie znał, bo nie mógł lub nie chciał poznać? Przeszkodą okazało się romantyczne przekonanie, że prawda historyczna „sama się obroni”.

Pokój nauczycielski. Czy Jan Paweł II dołączy do elitarnego grona 36 Doktorów Kościoła?

Wejściówka do nieba. Msze Święte gregoriańskie, zamawiane w intencji zmarłych, mają im pomóc w osiągnięciu nieba, jak zresztą każda za nich modlitwa. To jedna z najbardziej tajemniczych praktyk w naszym Kościele.

Pieczęć z góry. Dlaczego do beatyfikacji albo kanonizacji potrzebny jest cud? Jeden z nich zdarzył się na peruwiańskim okręcie podwodnym. I nie było to uzdrowienie

 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

Gdy choruje dziecko. W Polsce co roku rozpoznaje się ok. 1200 nowych zachorowań na nowotwory dziecięce. Za tymi liczbami kryją się konkretni ludzie i ich historie. W jaki sposób odnaleźć siłę w tak trudnych sytuacjach?

Wielkie małe rzeczy. Zmagają się z niepełnosprawnością synka i mają za sobą wiele trudnych przeżyć. Mimo wszystko starają się żyć normalnie i czerpać z życia to, co najlepsze. Wyjątkowa historia rodziny, która uważa, że to co robią to po prostu miłość do własnego dziecka.

Wołanie z fabryki śmierci. Powracamy do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Relacja z tego wydarzenia i świadectwa byłych więźniów obozu.

Z okazji wspomnienia św. Walentego do każdego egzemplarza „Niedzieli” w prezencie dołączony został modlitewnik: „Modlitwy o miłość”

 

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

Walentynkowo. Czy można duszpastersko zagospodarować „Walentynki”? Można

Zabytki w remoncie (Wiślica)

To już 200 lat szkoły w Pierzchnicy

Osiem wieków kościoła w Działoszycach

Teatr w DPS-ie. Grupa teatralna „Albercik”