Co warto przeczytać w prasie katolickiej?

W najnowszym numerze Niedzieli:

– Stop agresji wobec wierzących. Dlaczego część naszego społeczeństwa irytują kościoły, przydrożne figury świętych, obrazy otaczane czcią wierzących, a nawet osoby duchowne?
– Raport u dominikanów – dla kogo i czemu ma służyć? Raport w sprawie byłego zakonnika Pawła M. wstrząsnął niedawno polską opinią publiczną.
– Solidarnie w obronie religii. Obrażanie uczuć katolików nasila się od lat, nie tylko w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Kto stoi za atakami na kościoły, duchownych i osoby wierzące? Jaka jest skala problemu i jak mu przeciwdziałać?
– Przepis Franciszka na Europę. Dlaczego papież odwiedził Słowację? Co powiedział mieszkańcom tego kraju? Jakie przesłanie zostawił dla nas wszystkich?

W najnowszej Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Wielki Odpust Wiślicki. Od stuleci w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny gościli tutaj monarchowie, dostojnicy Kościoła i państwa, a kapituła wiślicka liczy co najmniej 600 lat.
– Św Józef na trudy budowy. W takim duchu przebiegała peregrynacja obrazu św. Józefa ze Świętą Rodziną w parafii bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie, która od wielu lat zmaga się z budową
kościoła.
– Ich odwaga nie pójdzie w zapomnienie. We wrześniu 1939 r. na Westerplatte niemal połowę załogi stanowili mieszkańcy świętokrzyskiego i Kielecczyzny – najodważniejsi z odważnych.
– Bł. Kadłubek wyjątkowy. W Jędrzejowie ostatnie dni sierpnia przebiegają pod znakiem odpustu wincentiańskiego, zaś 9 października obchodzone jest wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka,
drugiego patrona diecezji kieleckiej.
– W codzienności odnaleźć Pana. Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył pielgrzymce osób konsekrowanych do sanktuarium na Świętym Krzyżu.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

–  Przeciążenie. O trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia. O postulatach protestujących, o obowiązujących regulacjach. „Potrzebujemy działań przybliżających nas do systemu zdrowia, który byłby „pacjentocentryczny”.
– Józef zwołuje na modlitwę. 7 października w Kaliszu Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, w obecności wszystkich polskich metropolitów, zawierzy świętemu Józefowi naród i Kościół w Polsce.
– Igranie sondażami. Jacek Dziedzina przygląda się badaniom sondażowym – na ile sposób, w jaki stawiane są w nich pytania, staje się narzędziem do udowodnienia tezy, która została wykreowana przez zleceniodawcę