26 ndz. zwykła

1. W liturgii wspominamy ;

– w poniedziałek, 27 września, Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

– we wtorek,  28 września, św. Wacława, męczennika

– w środę, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

–  w czwartek 30 września, św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.    Natomiast z racji ostatniego dnia miesiąca, wspominamy, także św. Jana Bosko, któremu polecamy naszych dobrodziejów oraz dzieci, młodzież, wychowawców.
– w  piątek, 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

– w sobotę, 2 października – świętych Aniołów Stróżów.

1. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik – poświęcony Królowej Różańca świętego. To szczególny czas upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, oraz umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego daru łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Matka Boża w Fatimie zwraca się z orędziem; „ Pokutujcie! Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca”. Niech słowa Matki Najświętszej, będą zachętą do modlitwy i udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele, będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.30. Jednocześnie informujemy, że od 1 października  tj. w piątek, następuje zmiana godziny celebrowania wieczornej Mszy św.; w dni powszednie, z godz.18.00 na godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca;
– w piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa; o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.   Przed południem odwiedzimy chorych naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz.16.30.
– w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

1. Ubiegłej niedzieli, do puszek, jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu Afganistanu, zebraliśmy kwotę, 968 zł. Wszystkim darczyńcom, w imieniu Caritas Polska, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
  1. Pragniemy poinformować, że uroczystość Jubileuszową naszej parafii, z udziałem ks. Bpa Jana Piotrowskiego i wielu kapłanów, będziemy przeżywać w przyszłą sobotę, tj. 9 października o godz. 12.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  1. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przeżywają swoja rocznicę I komunii św. za kwiaty do dekoracji ołtarza oraz wszystkim innym za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!