6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszach wieczornych a dzisiaj o godz. 17.30 /przed Mszą św. wieczorną/.
  2. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego
  3. Jutro 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Jest to dla nas okazja do dziękczynienia panu Bogu za tak wielkiego Rodaka. Dlatego od godz. 15.00 aż do rozpoczęcia Mszy wieczornej w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość do Modlitwy dziękczynnej. Zachęcamy Parafian, aby tak sobie zaplanować czas, żeby na chwilę Adoracji Dziękczynnej przybyć do kościoła w tym dniu. Adoracja będzie trwała około 3 godzin.
  4. Od jutra w Mszach świętych może brać udział większa liczba wiernych:

1 osoba na 10 m2. Dlatego zachęcamy do liczniejszego udziału wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież pracującą – szczególnie w nabożeństwach majowych po Mszach Świętych wieczornych. Prosimy równocześnie o zachowanie dużego odstępu między sobą. Aby zachować duży odstęp między sobą – w liturgii możemy uczestniczyć we wnętrzu kościoła, na antresoli, w na chórze, w zakrystii i na zewnątrz kościoła – na placu kościelnym.

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada 24 maja. W Rodzinie Salezjańskiej Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
  2. Przed Świętami Wielkanocnymi, pod koniec marca została zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu kościoła. Inwestycja ta kosztuje ponad 40 000 zł. Udało się kwotę tę rozłożyć na raty. Najbliższa rata jest pod koniec maja. Jest to kwota 6 000 zł. Zdajemy sobie sprawę z tego że jest bardzo trudna sytuacja w naszej Ojczyźnie i na świecie, ale mino tego zwracamy się z gorącą prośbą, aby te rodziny, które mogą, żeby przekazały w kopertach czy bezpośrednio na konto (numer konta znajduje się w gablocie z ogłoszeniami lub na stronie internetowej parafii) ofiary na fundusz inwestycyjny.
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się – który – poświęcony jest osobie Prymasa Tysiąclecia. Gazety są do nabycia przed stopniami ołtarza. A przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w miesięcznik: Don Bosko, poświęcony 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.