5 Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszach wieczornych a dzisiaj o godz. 17.30 /przed Mszą św. wieczorną/.  Dziękujemy za piękne świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej tym wszystkim parafianom, którzy gromadzą się przy krzyżach na terenie parafii i śpiewają Litanię do Matki Bożej.
  2. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W najbliższą środę przypada 13 dzień maja. Po przerwie wznawiamy nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo o godz.20.00.

Program jest następujący:

o godz. 20.00 modlitwa różańcowa, następnie procesja z figurą fatimską wokół kościoła. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

1. W czwartek – Święto Św. Macieja, Apostoła, a w sobotę Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać trudną sytuację w naszej Ojczyźnie.
  2. I Komunia Święta, która według pierwotnego planu miała się odbyć 16 maja zostaje przesunięta z powodu panującej pandemii na 12 września 2020 roku na godz.11.00
  3. Ofiary na inwestycje prosimy składać na konto parafialne. Do końca miesiąca maja mamy do spłaty kolejną ratę za wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Na kont prosimy również wpłacać ofiary za sprzątanie kościoła. Przypominamy że roczna opłata za sprzątanie w 2020 roku wynosi 70 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie sę który zawiera artykuły dotyczące Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Gazety te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza, tam można je nabyć. Cena każdej z osobna to 6 zł. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nowy numer miesięcznika: Don Bosco, numer ten poświęcony jest osobie Jana Pawła II z racji 100 rocznicy urodzin.

W minionym tygodniu  na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy świętej pamięci Zenobię Mikołajczyk  lat 86.  Polećmy zmarłą Miłosierdziu  Bożemu ………