5 Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na nasze Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszach wieczornych a dzisiaj o godz. 17.30 /przed Mszą św wieczorną/. Zapraszamy do liczniejszego  udziału dorosłych, młodzież i dzieci. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej tym wszystkim parafianom, którzy gromadzą się przy krzyżach na terenie parafii i śpiewają Litanię do Matki Bożej.

1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego

1. W najbliższy piątek – w Rodzinie Salezjańskiej obchodzić będziemy Uroczystość ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

1. W ubiegła niedzielę wolontariusze Hospicjum św. Teresy z Kalkuty zebrali do puszek kwotę 1412, 67 zł. W gablocie z ogłoszeniami jest podziękowanie.

1. W miniony wtorek ks. Bp Andrzej Kaleta udzielił Sakramentu Bierzmowania a wczoraj dzieci przystąpiły do I Komunii Św. dzieci te od dzisiaj uczestniczą w tak zwanym „Białym Tygodniu” zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 i Mszę  Św. W sobotę 25 maja o godz.11.00 będziemy przeżywać Rocznicę Dzieci Komunijnych. Dzieci do spowiedzi niech przystąpią w najdogodniejszym czasie. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą rano i wieczorem.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski.

W minionym tygodniu zmarli:

Krystyna Krajewska lat 89 i Antoni Rębosz lat 80  jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 maja o godz.13.00. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu ………