3 Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

1. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna XI tydzień biblijny pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego.”
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym, krótkie spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przeżywających I rocznicę Komunii Świętej. Prosimy  o punktualne przybycie wszystkich rodziców.
  • W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej   a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  • W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • jutro w poniedziałek święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba
  • we wtorek święto NMP Matki Łaski Bożej. W tym dniu przypada Uroczystość NMP Łaskawej – patronki naszego miasta. Głowna uroczystość odbędzie się w bazylice katedralnej w Kielcach.
  • w środę Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. W tym dniu swoje imieniny obchodził będzie nasz pan Organista. Zapraszamy w tym dniu na Nowennę i Mszę św. wieczorną będzie okazja do modlitwy w intencji Solenizanta i okazja do złożenia Mu życzeń.
  • W przyszła niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty. Ofiary będą zbierać Wolontariusze tego Hospicjum.
  • W dni 14 maja o godz. 15.00 w naszym kościele Ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli Sakramentu Bierzmowania Kandydatom naszej parafii
  • Składany serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedziele. Została zebrana kwota 364,50 zł. Kwota ta w całości została przekazana do Caritas Kieleckiego.
  • Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie naszego kościoła i na kwiaty.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela,  Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,   Miłujcie się i  Don Bosco.