5 Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021

1. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa w naszej diecezji. Najpierw obraz peregrynuje w parafii Ks. Dziekana na ul. Urzędniczej od 1 do 8 Następnie peregrynacja rozpocznie się u naszych sąsiadów w parafii św. Józefa Oblubieńca w dniach od 8 maja do 15 maja. W naszej parafii rozpoczniemy peregrynację obrazu św. Józefa w dniach od 15 maja do 22 maja br.

Rozpoczęcie peregrynacji:

15 maja ks. Proboszcz i przedstawiciele parafii udadzą się do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, aby odebrać obraz św. Józefa. Około godz. 17.30 przywitanie obrazu św. Józefa na placu przed naszym kościołem, następnie o gdz.18.00 Msza św., której przewodniczyć będzie i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. Zygmunt Rutkowski – pallotyn z parafii św. Pallottiego w Kielcach, Pod koniec Mszy św. odśpiewamy Litanię do św. Józefa i przeniesiemy obraz do wnętrza kościoła gdzie będzie nabożeństwo majowe i indywidualna modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji Rodzin naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie jak najliczniej Rodziny naszej parafii. O godz..21.00 Apel Jasnogórski, błogosławieństwo i zakończenie modlitwy przed obrazem św. Józefa. Natomiast w niedzielę po każdej Mszy św.  – Litania do św. Józefa modlitwa w intencji rodzin naszej parafii. Szczegółowy program peregrynacji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

1. Dzisiaj do puszek przed stopniami ołtarza zbierane są ofiary na Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie.
  2. Przypominamy że od soboty Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.  Nabożeństwa majowe – w tygodniu – po Mszach świętych wieczornych  a w niedziele o godz. 17.30, również dzisiaj. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dorosłych dzieci i młodzież.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Częstochowskiej i nabożeństwo majowe. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Pod koniec każdej Mszy św. odmówimy Akt Ślubów Jasnogórskich.
  • Z racji pandemii na specjalną Mszę św. o 16.00 ( 3 maja) zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. W czasie Mszy św. poświęcone będą książeczki i rozdane dzieciom.
  • we wtorek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • w tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca, Zamiast tradycyjnych nabożeństw – nabożeństwo majowe. W czwartek wieczorem na nabożeństwie majowy, modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz w intencji tych z naszej parafii, którzy pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. A w piątek tradycyjnie od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii,  wystawienie Najświętszego Sakrament w czasie nabożeństwa majowego, a od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
  • w czwartek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w piątek – Uroczystość we wszystkich kościołach w Kielcach: NMP Matki Łaski Bożej ,głównej patronki Kielc
  • w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. W tym dniu swoje imieniny obchodził będzie nasz pan Organista. Okazja do modlitwy w jego intencji będzie na Mszy św.  o godz.00
  • w przyszłą niedzielę – na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców
  1. Informacja dla kandydatów do Bierzmowania: ostateczny termin składania imion do bierzmowania i zaświadczeń dla świadków Bierzmowania upływa 15 maja br.
  2. W sobotę 8 maja o godz. 15.00 próba dla dzieci przystępujących w tym Roku do I Komunii świętej.
  3. Tradycyjnie zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się.

W miniony tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Agnieszkę Śledź lat 47. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……