4 Niedziela Zwykła – 31.01.2021

1. Przeżywamy dzisiaj 68 Światowy Dzień Trędowatych, Ośrodek Misyjny przesłał nam kalendarze misyjne na 2021 rok. Można zakupić taki kalendarz. Cena minimalna to 5 zł.
  2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego Na każdej Msze św. poświęcenie gromnic. Taca przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. W tym dniu w naszym kościele Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Na Mszę św. o godz. 00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. poświęcenie i rozdanie dzieciom świec komunijnych.
  3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony obok kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek na Mszy św. o godz.17.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek odwiedzimy chorych z naszej parafii, ale ks. Sławek odwiedzi chorych w najbliższą środę (3 lutego), a w piątek od godz.16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji, a od godziny 16.30 okazja do spowiedzi. W I sobotę miesiąca po mszy wieczornej modlitwa Różańcowa.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 na placu przed kościołem pokaz jak ekologicznie ogrzewać dom, w tym dniu przypada także – I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po każdej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszła niedzielę na godz.15.00 zapraszamy dzieci i młodzież  należącą do grup parafialnych: LSO, scholii i kandydatów do bierzmowania na specjalne spotkanie, które  odbędzie się w kościele.
  6. W dniach od 7 – 12 lutego będzie miała miejsce coroczna Wizytacja ks. Inspektora -ks. Marcina Kaznowskiego- najpierw we wspólnocie zakonnej w parafii św. Krzyża w Kielcach, a potem u nas. We wtorek 11 lutego o godz.15.00 ks. Inspektor będzie chciał spotkać się z Salezjanami Współpracownikami Kościoła jak również z dziećmi i młodzieżą należącą do różnych grup dziecięco – młodzieżowych  w naszej parafii.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się.