4 Niedziela Wielkiego Postu -22.03.2020

1. Dzisiaj przed kościołem rozprowadzane się baranki Caritas. Cena minimalna 5 zł.
  2. Z racji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego zostają odwołane Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które miały się rozpocząć w przyszła niedzielę (29 marca) i trwać do środy włącznie (1 kwietnia). Nowy termin Rekolekcji zostanie podany w późniejszym terminie. Tak samo zostaje odwołana Parafialna Droga Krzyżowa ulicą Kruszelnickiego, która miała się odbyć 3 kwietnia br.  Zachęcamy wszystkich  Parafin do uczestnictwa w Rekolekcjach transmitowanych w telewizji. Telewizja Polska na kanale TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  3. Ponieważ odwołane są Rekolekcje jak i Parafialna Droga krzyżowa od jutra o godz.15.00 po ulicach naszej parafii odbędzie się przejście z Najświętszym Sakramentem, aby pobłogosławić ulice, domy i wszystkich mieszkańców! Parafian proszę o włączenie się w tym czasie do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Starajmy w oknach wystawić obraz Matki Częstochowskiej. Bardzo proszę o wychodzenie przed dom i uczczenie Pana Jezusa przez krótką modlitwę, ale nie przyłączajmy się do procesji.
  • i tak w poniedziałek od godz. 15.00: ulica Kruszelnickiego od najniższych numerów
  • we wtorek od godz.15.00 ul. Batalionów Chłopskich od najniższych numerów w kierunku kościoła
  • W środę od godz. 15.00 ul. Batalionów Chłopskich pod lasem od najwyższych numerów w kierunku kościoła.
  • W czwartek ulice: Miedziana i Malików w kierunku wiaduktu
  1. W środę o godz17.00 Nowenna do MB Częstochowskiej – w czasie Nowenny dokonamy aktu zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele obchodzony jest Dzień świętości życia. Każde życie jest darem Bożym i trzeba go chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  2. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 8.00 a o godz.17.00, natomiast w niedziele Gorzkie Żale o godz. 1730. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św.  modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Pamiętajmy o tym że w najbliższym czasie w nabożeństwach i we Mszach świętych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób. Zachęcamy do uczestniczenia w tych Nabożeństwach poprzez transmisje radiowe i telewizyjne w swoich domach.
  3. Za tydzień i w kolejną niedzielę (29 marca i 5 kwietnia) panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Don Bosco,. Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, kolportaż parafialny Gościa Niedzielnego zostaje czasowo wstrzymany.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy  śp . Stefanię Durlik lat 94 i śp. Aleksandra Guzy lat 82.  Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek………