4 Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

1. Dzisiaj przy stopniach ołtarza rozprowadzane się baranki Caritas. Cena minimalna 5 zł.
  2. We wtorek (16 marca) od godz. 16.00 na plebanii będzie można odebrać strój komunijny. Należy wpłacić resztę zadatku
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Częstochowskiej, a po niej Msza św. wieczorna.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Okazja do spowiedzi 30 min przed każda Mszą a w poniedziałek 22 marca okazja do spowiedzi od godz., 16.00 do 18.00. Spowiadać będą tylko księża pracujący obecnie w parafii. Kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież studiująca i pracują zapraszamy na naukę stanową dla nich w poniedziałek (22 marca) na godz. 19.00. Również na naukę stanową zapraszamy małżonków z naszej parafii we wtorek (23 marca) również na godz. 19.00. Natomiast we wtorek na godz. 10.00 zapraszamy chorych, starszych i samotnych z  naszej parafii, w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, a pod koniec Mszy św. zostanie udzielone błogosławieństwo lurdzkie. Codziennie od niedzieli do wtorku o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Na każdej Mszy św. Rekolekcyjnej zbierana będzie taca. Msza św. wieczorna wyjątkowo w czasie Rekolekcji o godz. 18.00.
  5. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 8.00 a o godz.17.00, natomiast w niedziele Gorzkie Żale o godz. 1730. W przyszła niedzielę wyjątkowo Gorzkie Żale o godz.17.00 z kazaniem pasyjnym , które wygłosi Rekolekcjonista. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św.  modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  6. Za tydzień i w kolejną niedzielę (21 marca i 28 marca) do puszek przy stopniach ołtarza, będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, oraz nowego czasopisma Gość Extra.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy   śp. Stanisława Kozieł  lat 80.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek………