4 Niedziela Wielkanocna -3 maja 2020r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca maja. Dzisiaj również rozpoczynamy – Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej.
  2. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc maj – w każdą niedzielę:  o godz. 17.30, – a na tygodniu: po Mszach Świętych wieczornych około godz. 18.30.  Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypadają:
  • w środę – Święto Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba. O godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej   połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  • w czwartek –Święto NPM Matki Łaski Bożej. W tym dniu będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki Miasta Kielc. Obchody uroczystości w parafii katedralnej łączą się z rozpoczęciem Roku Jubileuszowego 850-lecia istnienia Bazyliki, który trwać będzie do 7 października 2021 r. W sam dzień uroczystości – 7 maja – w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00  będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża i naszych Księży Biskupów. Ks. Biskup Ordynariusz prosi, aby w łączności z kościołem katedralnym we wszystkich parafiach kieleckich o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księży Proboszczów zostały odprawione Msze Święte, po Mszy Litania Loretańska, odczytanie aktu zawierzenia Miasta Matce Bożej Łaskawej i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • w piątek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz pan Organista – pan Stanisław Romanis. W jego intencji o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i będzie  okazja do modlitwy w intencji Solenizanta.

4. Ksiądz Biskup Marian Florczyk prosił o zmianę terminu Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii na 28 września 2020 roku (poniedziałek) o godz. 16.30.