4 Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i dzieci.
  3. W poniedziałek i we wtorek na plebani spotkania dla kandydatów do Bierzmowania zgodnie z podanym programem.
  4. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz pan Organista – pan Stanisław Romanis. W jego intencji we wtorek  (9 maja) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i będzie  okazja do modlitwy w intencji Solenizanta.
  5. We środę o godz. 17.30 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  6. W piątek – przypada II piątek miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
  7. W najbliższą sobotę przyda 13 maja. Rozpoczynamy Nabożeństwa fatimskie. W kaplicy Miłosierdzia znajduje się nowa skarbonka z napisem Ofiara na nabożeństwa fatimskie. Trzeba zakupić kwiaty i inne elementy dekoracji potrzebne są na to fundusze.
  8. W sobotę nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Natomiast o godz. 20.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie: Litanią Loretańską, potem odmówimy jedną część modlitwy różańcowej, następnie procesja z figura MB Fatimskiej wokół kościoła i zakończymy nabożeństwo około godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.
  9. W parafii Św. Krzyża w Kielcach – od 15 maja do 18 maja – prowadzony będzie kurs przedmałżeński. Szczegóły w kancelarii parafii św. Krzyża.
  10. W tym roku Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 20 maja o godz. 11.00. Od najbliższego piątku (12 maja) o godz. 16.30 próby dla dzieci przed tą Uroczystością (próby będą odbywały się przez cały tydzień).
  11. W dniu 3 czerwca (w sobota) organizowana jest pielgrzymka dzieci rocznicowych do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa. Jeszcze nie wszystkie dzieci rocznicowe zapisały się na pielgrzymkę. Ustaliliśmy na spotkaniu że rocznicę obchodzić będziemy 3 czerwca. Dlatego prosimy o zgłoszenie się tych dzieci, które jeszcze nie zapisały się.
  12. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 104a – 92 (pp. Musiał, Zapała, Wach,  Trubacz, Piwowarczyk, Trepka,  Lisowscy, Żak, Nawrocka)
  13. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski.