39 Piesza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę

Z hasłem „Oto wielka tajemnica wiary” w sierpniu wyruszy 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na modlitewną wędrówkę naszej diecezji jeszcze trwają! Są jeszcze wolne miejsca w niektórych grupach!

W związku z pandemią koronawirusa pielgrzymka przejdzie w zmienionej niż do tej pory formie. – Zdecydowaliśmy, że zorganizujemy sztafetę. Trzynaście grup będzie szło etapami, żeby uniknąć kłopotu z noclegiem – tłumaczy ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowy pielgrzymki.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 6 lipca, o godzinie 19.00 poprzez stronę internetową pielgrzymki. – Wprowadzamy też obostrzenie wiekowe od 18 do 65 roku życia. Wszystkich pozostałych prosimy o to, żeby włączyli się w grupę duchową. Postaramy się przygotować jak najwięcej materiałów wspomagających, które będą się ukazywały w internecie oraz w mediach – dodaje ks. Grzegorz Stachura.

Każda grupa pielgrzymkowa będzie liczyła do 50 osób. – Wyruszamy 6 sierpnia z Wiślicy, skąd pierwsza grupa uda się do Buska-Zdroju. Na miejscu będzie Msza św., po której na szlak wyjdzie kolejna grupa. Taki schemat przyjęliśmy na każdy dzień – informuje kierownik duchowy pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę będą dostępne na stronie TUTAJ.