33 Niedziela Zwykła – 13.11.2016 r.

 1. Dzisiaj i w kolejne niedziele listopada o godz. 17.30 modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych.
 2. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę– bł. Salomei, zakonnicy
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – „Młodzi Światu” z Krakowa wraz ze swoim duszpasterzem. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach, między innymi nasz rodak wolontariusz Bartłomiej Wróblewski. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć bibliotekę w Zambii.”
  • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.
 4. Do końca listopada przyjmujemy na wypominki roczne.
 5. Jak zapowiadaliśmy organizowana jest pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik w dniu 19 listopada. Wyjazd sprzed kościoła o godz.6.00. Prosimy o punktualne przybycie. Mamy zamówiony duży autokar. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc, chętnych zapraszamy aby zapisywali się do środy włącznie. Koszt pielgrzymki 30 zł.
 6. Trwamy w nowennie do Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi  jako Królowi i Panu. Codziennie Msza św. wieczorna z kazaniem i modlitwą przygotowującą do tego zawierzenia. zapraszamy do licznego udziału.
 7. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu.
 8. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W następną sobotę  o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z bloku przy ulicy Malików 150A  od nr 44 -50 (pp. Kaleta, Słupscy, Dobrowolscy, Danis, Drabik, Prześlak)
 1. Od jutra będą prowadzone prace w kościele – oczyszczanie i impregnacja posadzki. Dlatego od poniedziałku wieczora do soboty rana Msze św. w tygodniu będą odprawiana na antresoli.
 2. Na jutro po Mszy rano bardzo prosimy kilku panów, żeby przygotować kościół do prowadzonych prac ( trzeba będzie powynosić pewne rzeczy na inne miejsce).
 3. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Don Bosco, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.