32 Niedziela Zwykła – 06.11.2016

1. Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa z wypominkami listopadowymi za zmarłych. Natomiast do 8 listopada w tygodniu po Mszach świętych wieczornych różaniec z wypominkami jednorazowymi.
  1. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Narodowe Święto NiepodległościDzień Pamięci Poległych  w Obronie Ojczyzny 11 Listopada. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną – modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Jest to również II piątek miesiąca, tradycyjnie po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii. Biskupi Diecezjalni podjęli uchwałę dotyczącą udzielenia dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada.
  • w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  1. Do końca listopada przyjmujemy na wypominki roczne. Prosimy o godziwą  ofiarę.
  1. W dniu 19 listopada organizowana jest pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik – uczestnictwo w Ogólnopolskim Jubileuszowym Akcie Intronizacji Jezusa Króla i Pana. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Jubileuszowy Akt Intronizacji Jezusa Króla i Pana dokona się we wszystkich parafiach w Polsce w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (20 listopada). Do tego wydarzenia będziemy się w naszej parafii przygotowywać przez oktawę poprzedzającą to wydarzenie, dlatego od 12 listopada codziennie Msza święta wieczorna z kazaniem oraz modlitwa do której zachęca nas Episkopat Polski.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W następną sobotę  o przygotowanie kościołaprosimy  rodziny z bloku przy ulicy Malików 150A  od nr. 37 – 43 (pp. Kundera, Wojarska, Fiuk, Siedlarz, Bochnaccy, Zielińscy)
  1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Don Bosco, Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedzielny i Niedziela.