33 ndz. zwykła

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jednocześnie obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Dlatego w przyszłą niedzielę do puszek zbierane są ofiary na ten cel.
  1. W liturgii wspominamy:
  • w środę, 17listopada – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w czwartek, 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w piątek, 19 listopada – bł. Salomei, zakonnicy
  • w sobotę, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  1. W zakrystii przez cały miesiąc listopad przyjmujemy na wypominki roczne.
  1. W środę, o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki
    w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  1. W czwartek, 18 listopada po Mszy św. o godz.17. 00 odbędzie się modlitewne nabożeństwo, tzw. Godzina Święta. Zapraszamy chętnych do modlitewnego czuwania.
  1. W piątek, 19 listopada, na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakr. Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę, dla nich i ich rodziców będzie celebrowana dodatkowa Msza św.
    o godz. 16.00.
  1. W sobotę, 20 listopada, po wieczornej Mszy św. na plebani. odbędzie się spotkanie kandydatów Salezjanów Współpracowników.
  1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajdują na stopniach przed ołtarzem. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy.