30 Niedziela Zwykła – 28.10.2018

1. Witamy bardzo serdecznie dzisiaj w naszej wspólnocie przedstawicieli Wolontariatu Misyjnego z Krakowa
  2. W środę ostatni dzień października – wspomnienie św. Jana Bosko   i zakończenie nabożeństw różańcowych. Również w środę od godz. 16.00 – przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych – będzie okazja do spowiedzi. Ponieważ I piątek miesiąca listopada wypada w Dzień Zaduszny prosimy potraktować tę spowiedź jako I piątkową. W dniu Zadusznym spowiadać będziemy tradycyjnie 20 min. przed każdą Mszą Św.
  3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane – obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. Msze święte, w tym dniu jak w niedzielę.
  4. W piątek Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz., 8.00, 10,00 i 17.00. W tym dni przypada I piątek miesiąca listopada. Z racji Dnia Zadusznego w tym dniu nie odwiedzimy chorych naszej parafii. Chorych wyjątkowo na ul. Kruszelnickiego – ks. Sławomir odwiedzi w najbliższą sobotę, a chorych z ul. Batalionów Chłopskich i Malikowa   Proboszcz odwiedzi w drugi piątek miesiąca.
  5. Z tej racji, że I czwartek i I piątek miesiąca listopada wypadają w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, nie będzie specjalnych nabożeństw, ale 1 listopada (w czwartek) o godz. 17.30, a w piątek (2 listopada) Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. W  I sobotę po Mszy św. wieczornej – Różaniec za zmarłych polecanych wypominkach listopadowych. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic  Żywego Różańca, a wieczorem o godz. 17. 30 nabożeństwo różańcowe z wypominkami listopadowymi.
  6. W ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem zebrano kwotę 1240,50 zł . Kwota ta została przekazana na cele Misyjne. Bóg zapłać.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wypominki listopadowe składamy w zakrystii. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – odpust zupełny. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiali różaniec z listopadowymi wypominkami.
  8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne. Prosimy o czytelne wypełnienie imion zmarłych. Wypominki roczne będziemy przyjmować w zakrystii do końca listopada. Od grudnia za zmarłych polecanych w tych wypominkach w każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza święta a przed Mszą świętą wyczytywana będzie część imion zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.
  9. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się.